Vārds? Urzula Glīneke
Piederība konfesijai? Luterāņu un anglikāņu.
Vai esi garīdzniece? Nē.
Kāpēc atbalsti sieviešu ordināciju? Mēs varētu likt Bībeles pantu pret Bībeles pantu, cenšoties pamatot vienu vai otru nostāju. Mēs varētu diskutēt teoloģiski un filozofiski, un tas viss jau tiek darīts. Bet, iespējams, ka tas šo strīdu neatrisinās. Varbūt labāk ieskatīsimies, kādas Dieva izpratnes saistītas ar katru modeli un kādus augļus tie nes.
Es atbalstu sieviešu ordināciju tādēļ, ka es ticu Dievam, kura pati būtība ir mīlestība un žēlastība, Dievam, kas dara ieslodzītos brīvus un iestājas par svešo un apspiesto tiesībām, Dievam, kurš pieņem cilvēkus tādus, kā tie ir, paceļ tos un ved tos tālāk, dod tiem jaunas iespējas, jaunas spārnu vēdas, atver sirdis un atver jaunus ceļus. Es ticu, ka Dievs, kurš saka: „Mīliet savus ienaidniekus“ un „Sabats ir celts cilvēka dēļ un ne cilvēks sabata dēļ“ ir daudz lielāks un atvērtāks, nekā mēs, cilvēki, esam – vai pat vispār to varam iedomāties.
No otras puses es neticu Dievam kā patriarhālam valdniekam, kurš kaut kad izdevis arhaiskus likumus, kuri nesaskan ar mūsdienu pieredzi un zināšanām, apspiež un diskriminē, pat ir vardarbīgi, bet kuri par spīti tam visam aizvien vēl jāpilda (citādi būs „briesmīgs sods“ un „mūžīgas mokas ellē“!). Arī tādēļ, ka esmu redzējusi, cik daudz sāpju, ciešanu, netaisnības, apspiestības – un neizmantotu iespēju kalpot un darīt patiesi labu – turēšanās pie šādiem likumiem rada.
Pēc gadu simtiem – pat tūkstošiem ilgas nevienlīdzības un pakārtotas lomas – savukārt tādi vārdi, kā tie, kas lasāmi vēstulē Galatiešiem 3:23-29 dod cerību un jaunu elpu. Man tie pieder pie pašas Kristietības sirds un kodola, pie tā, kas kristīgā ticība ir un kurp tā Dieva vadīta dodas – vai varētu būt un doties, ja mēs būtu pietiekoši atvērti tam, kas iesācies pestīšanas vēsturē pie Dieva tautas un tajā, ko redzam un piedzīvojam Jēzū.
Īsi sakot, tas man ir Dieva izpratnes, taisnīguma un arī pieredzes jautājums. Par pieredzi runājot -esmu piedzīvojusi ļoti svētīgu sieviešu mācītāju kalpošanu gandrīz visas savas dzīves garumā gan vissmagākajos, gan visskaistākajos brīžos.
Ko gribētu pateikt sievietēm, kuras vēlas kalpot savai baznīcai? Nezaudējiet drosmi. Nenolaidiet rokas. Kas gan var būt svarīgāks par Dieva mīlestības, žēlastības, dziedināšanas dzīvošanu, nešanu un pavairošanu šajā pasaulē?
Kas ir tavs mīļākais Bībeles pants vai panti?
Galatiešiem 3:23-29
Bet, pirms nāca ticība, mēs bijām turēti ieslēgti bauslības važās, līdz parādītos ticība, kurai bija jānāk.
Tātad bauslība līdz Kristum ir bijusi mūsu audzinātāja, lai mēs ticībā kļūtu taisnoti.
Bet, kad ticība ir nākusi, tad audzinātājai nav vairs varas pār mums.
Jūs jau visi ticēdami uz Jēzu Kristu esat Dieva bērni.
Jo jūs visi, kas esat kristīti Kristus Vārdā, esat tērpušies Kristū.
Tur nav ne jūda, ne grieķa, nav ne kalpa, nedz svabadā, tur nav ne vīra, nedz sievas, jo jūs visi esat viens Kristū Jēzū.
Bet, kad jūs piederat Kristum, tad jūs esat Ābrahāma dzimums, mantinieki pēc apsolījuma.
1 John 4:18
There is no fear in love, but perfect love casts out fear; for fear has to do with punishment, and whoever fears has not reached perfection in love.
Kas ir tava mīļākā baznīcas dziesma? „Here I am, Lord“
I, the Lord of sea and sky,
I have heard My people cry.
All who dwell in dark and sin,
My hand will save.
I who made the stars of night,
I will make their darkness bright.
Who will bear My light to them?
Whom shall I send?
I, the Lord of snow and rain,
I have borne my people’s pain.
I have wept for love of them, They turn away.
I will break their hearts of stone,
Give them hearts for love alone.
I will speak My word to them
Whom shall I send?
I, the Lord of wind and flame
I will tend the poor and lame.
I will set a feast for them,
My hand will save
Finest bread I will provide,
Till their hearts be satisfied.
I will give My life to them,
Whom shall I send?
Here I am Lord, Is it I, Lord?
I have heard You calling in the night.
I will go Lord, if You lead me.
I will hold Your people in my heart.
Kuru vēsturisko tēlu visvairāk apbrīno? Noteikti visvairāk Dieva Dēlu Jēzu, kurš aicināja un aicina pie sava galda atstumtos, apspiestos un grēciniekus, kurš lauza sabiedrības normas un priekšrakstus un dziedināja Sabata dienā. Bet arī visus tos “mazos cilvēkus”, kuri uzdrošinās lielākā vai mazākā veidā kaut ko mainīt un virzīt uz priekšu, kā piemēram Rosa Parks.